post

سرویس و نگهداری تردمیل:

سرویس و نگهداری تردمیل:

 

اخطار: قبل از انجا هر کاری دکمه ی پاور دستگاه را بر روی حالت خاموش قرار داده و دستگاه را از برق بکشید

ما معتقدیم پیشگیری بهتر از درمان است و شما با سرویس به موقع دستگاه خود می توانید از خرابی و تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری نمایید. به منظور سرویس دستگاه هوازی تردمیل باید اجزای این دستگاه را بشناسید و همانطور که می دانید یک دستگاه تردمیل از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است:

 

موتور

حیاتی ترین جز یک تردمیل قسمت محرک یا موتور تردمیل می باشد و از جمله اجزایی می باشدکه بسته به محیط قرارگیری تردمیل می تواند به صورتماهانه یا هر سه ماه یک بار سرویس گردد. موتور تردمیل در قسمت جلو و پایین تردمیل قرار دارد و به منظور دسترسی هر چه بهتر به موتور،ابتدا باید قاب محافظ را از روی موتوربه شکلی که موتور مشخص گردد باز کرد. موتور تردمیل از دوقسمت مکانیکی و الکتریکی تشکیل گردیده است و پرز های موکت و فرش ها در منازل و یا گرد و غبار در باشگاه ها می تواند باعث خرابی موتور و یا کاهش راندمان موتور گردد. به همین منظور باید با دقت و هنگامی که دستگاه خاموش است ابتدا با استفاده از جارو برقی، پرز ها یا گردو غبار را به داخل جارو کشیده و سپس با یک دستمال نم دار، اجزا را کاملا تمیز نمایید و دقت داشته باشید که سیم هایی که در قسمت موتور دستگاه قرار دارند، جدا نگردند یا آسیب نبینند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تعمیر تردمیل  . تسمه

تسمه دیگر جزء حساس تردمیل می باشد و به سبب اصطکاکی که بین تسمه و تخته تردمیل می باشد، باید حداقل هر ماه یک بار سطح تماس تسمه و تخته روغن کاری گردد. بعد از تهیه کردن روغن سیلیکون تردمیل،می توانید تسمه را با استفاده از پیچ های تنظیمی که در قسمت انتهایی و پایین تردمیل قرار دارد شل نموده و با بلند کردن گوشه های تسمه، سطح زیزین تسمه را به صورت دو طرفه و از ابتدا تا انتهای تسمه روغنکاری نمایید. برای تنظیم موقعیت و کشش تسمه بایدتردمیل را با سرعت 6 کیلومتر در ساعت راه اندازی نمایید و دقت داشته باشید که تسمه دقیقا در وسط تخته ی تردمیل قرار داشته باشد و فضایی خالی بین تسمه و گوشه های تردمیل وجود داشته باشد، به شکلیکه تسمه به هیچ طرفی کشیده نشده باشد. در غیر اینصورت با استفاده از پیچ های تنظیم انتهای تردمیل می توانید آن را تنظیم کنید و اگر تسمه به سمت راست متمایل شده بود با سفت کردن پیچ سمت راست، تسمه به سمت چپ متمایل می شود و اگر تسمه به سمت چپ متمایل شده بود با سفت کردن پیچ سمت چپ، تسمه به سمت راست متمایل می گردد. همچنین باید تسمه تا حد مناسبی کشیده شده باشدو هیچ گونه لغزشی در موقع حرکت بین تخته تردمیل و تسمه احساس نگردد. در صورت بروز اینچنین مشکلی باید سفتی تسمه را نیز بررسی کنید وبه این منظور باید هر دو پیچ تنظیم را در جهت عقربه های ساعت به قدری بچرخانیدکه تسمه به اندازه ی کافی سفت گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قاب

قاب به منظور جدا کردن بخش های داخلی تردمیل و زیبایی بصری دستگاه بر روی تردمیل نصب می گردد، بدیهی است برای دسترسی به هریک از بخش های داخلی تردمیل باید قاب مربوط به آن قسمت را باز نماییم. برای نمای بهتر دستگاه در منزل یا باشگاه پیشنهاد می کنیم در صورت مشاهده ی گرد و غبار بر روی قاب با استفاده از یک دستمال نم دار و بدون آغشته کردن دستمال به مواد شیمیایی قاب را تمیز نمایید.

 

کنسول

بخشی که در قسمت جلویی و بالا ی تردمیل قرار دارد. همانطور که می دانید ما با استفاده از این قسمت و صفحه نمایش مربوطه می توانیم دستور های مورد نظر خود مانند سرعت حرکت، یا شیب صفحه ی محرک تردمیل و مسافتی را که قصد داریم طی کنیم  را تنظیمنماییم. در زیر صفحه نمایش و قاب مربوطه، برد های الکترونیکی قرار داشته و اکیدا به افراد مبتدی توصیه می نماییم که این قسمت را باز نکنند و در صورت مشاهده ی خرابی و جهت رفع اشکال با تکنیسین هایمربوطه تماس بگیرند.

 

در حقیقت با شناخت بهتر و آشنایی با عملکرد دستگاه هوازی تردمیل ما بهتر می توانیم در سرویس و حتی تعمیر این دستگاه  اقدام نماییم. پس توصیه ی ما این است که برای شناخت هر چه بیشتر دستگاهتان، دفترچه ی راهنمایآن را بخوانید و به کمک آن مشکلات خود را هرچه بهتر و سریعتر حل نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *