نگهداری تردمیل در محل

تعمیر تردمیل

تردمیل یکی از ابزاهای نسبتا حجیمی است که امروزه به منظور ورزش و سلامتی بسیار مورد استفاده قرار میگیره. اما نکته ی قابل ذکر اینه که این دستگاه هم مثل همه ی ماشین های دیگه ممکنه به مرور زمان و با استفاده مداوم دچار مشکلاتی بشه که شما رو برای استفاده از اون با زحمت و دردسر مواجه کنه. اگه اطلاعات مختصری داشته باشید گاهی میتونید مشکلات جزیی تردمیل تون رو خودتون بتنهایی و در منزل رفع کنید. در این مطلب ما راهنماییتون میکنیم که باچندگام ساده در صورت بروز مشکل بجای اینکه بفکر تعویض تردمیلتون باشید در صورتی که مشکل جزئی باشه اون رو رفع و دوباره ازتردمیل استفاده کنید.

تنظیمات تردمیل

در ابتدا باید مطمئن بشید که مشکل تردمیل از تسمه است یا مربوط به موتور است. مشکلات مربوط به تسمه رو خودتون براحتی با اندکی دقت میتونید رفع کنید اما مشکلات ناشی از موتور تعمیرات تخصصیتری نیاز داره.

قبل از شروع تعمیرات حتما دوشاخه را از پریز بکشید چون درحین کار کردن ممکنه ناگهان تردمیل به کار بیوفته وخطرات جبران ناپذیری رو در پی داشته باشه.

در مورد مشکلات مربوط به تسمه تردمیل در ابتدا باید سنسور سرعت را چک کنید. این سنسور حرکت تسمه را کنترل میکنه . اگه تسمه از جا کنده بشه و یا متناسب با افزایش سرعت سریع حرکت نکند ممکن است از کثیف بودن و یا دررفتگی سنسور سرعت باشد.

نگهداری تردمیل

مکان سنسور سرعت تردمیل بسته به نوع تردمیل شماست. در اکثر مواقع جای سنسور سرعت در بخش داخلی تردمیل و نزدیک تسمه تردمیل میباشد. از دفترچه راهنمای تردمیل میتوانید برای پیداکردن مکان سنسور سرعت استفاده کنید.

اگه مشکل تردمیل به این راحتی رفع نشد ممکنه ناشی از خرابی موتور باشه که جز بخش پرهزینه ی تعمیرات است. مرحله بعد اینه که به پیغام خطاهایی که صفحه نمایش برای خرابی نشان میدهد دقت کنید چون میتواند شما را راهنمایی کند که مشکل تردمیل شما از کجا نشات میگیرد..

باتوجه به پیغام خطای مشاهده شده روی نمایشگر به بخش مربوطه در دفترچه راهنما مراجعه کنید و با توجه به نکات و راهنمایی های ذکرشده در دفترچه راهنمای تردمیل سعی کنید متوجه بشید مشکل از کجا ناشی میشود و همینطور آگاهی حاصل کنید که مشکل را خودتان در منزل میتوانید حل کنید یا اینکه باید به تعمیرکارحرفه ای مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *